NAHRÁVÁM…

Otevřeno dle objednávek

Dornova metoda a Breussova masáž


Dornova metoda

je jemné ošetření obratlů a kloubů. Základním principem je vracení kloubů a obratlů do jejich původního stavu v dynamice, tzn. při pohybu v příslušné oblasti.

Tato metoda je pojmenována po svém objeviteli Dieteru Dornovi, majiteli pily v městečku Lautrach v Německu. Dieter Dorn si sám poškodil páteř při nadzvedávání těžkého kmene a nemohl se narovnat. Od této bolesti a potíží mu pomohl starý sedlák, o němž se dozvěděl, že umí pomáhat lidem, kteří mají problémy s páteří. Dorn byl touto rychlou pomocí a účinkem ohromen a chtěl se to naučit sám. Po smrti sedláka se pokoušel podobně pomáhat lidem a díky svým úspěchům dál intuitivně rozvíjel svou metodu. Postupně se tuto metodu naučilo více než tisíc terapeutů přímo od něho nebo od jeho žáků.

Příčinou nesprávných poloh obratlů mohou být fyzické potíže jako např. výrony způsobené nehodami nebo při sportu, rozdílná délka dolních končetin, zkrácení svalů nebo i citové problémy člověka. Protože při léčení Dornovou metodou se uvolňují fyzické i psychické bloky, můžeme ji považovat za celostní metodu, která léčí nejen příznaky nemoci, ale i samotné příčiny onemocnění. Současně se tím otevřou brány energie, které mohou v člověku lépe proudit. To vše se děje volným a přirozeným pohybem ošetřovaného za jeho účasti a pomocí jemného tlaku palců terapeuta. Při tom terapeut nikdy nepřekročí práh bolesti a díky tomu, že pohyb není prováděn trhnutím, je tato metoda bezpečná. Například při napravování nesprávných poloh obratlů se pohybem obchází svalová ochrana a jemným tlakem tak může být obratel přiveden do správné polohy bez nežádoucích vedlejších účinků. 

Dornovou metodou mohou být ošetřeni téměř všichni lidé, pokud jsou jen trochu mobilní. Dornova metoda vyrovnává statiku těla, může pomoci u různých potíží a bolestí pohybového aparátu jako jsou bolesti zad, kyčlí, kolen, tenisový loket, skolióza, rozdílná délka dolních končetin (pokud se nejedná o vrozenou vadu), při potížích s čelistmi, polykáním. Dále může pomoci při bolestech hlavy, krátkozrakosti, střevních potížích, křečových žilách, srdeční arytmii, problémech s koncentrací u dětí, šumění v uších, vysokém krevním tlaku, závratích, znecitlivění v rukou a žaludečních potížích. 

Kontraindikace: Ošetření se neprovádí při akutních zánětech, těsně po operacích a při osteoporóze v pokročilém stádiu. Dále se nedoporučuje artróze čtvrtého stupně, při rakovině kostní dřeně a kostí a všech ostatních typů rakoviny po dobu, kdy probíhá léčení chemoterapií nebo ozařováním, při rozštěpu páteře, při těhotenství.


Breussova masáž

je jemná energetická masážní metoda s regeneračními účinky na páteř a okolí páteře. Vyživuje ploténky, zlepšuje prokrvení, výživu i okysličení obratlů a pomáhá odstraňovat bolesti zad. Při masáži se používá třezalkový olej, který zvyšuje hluboké uvolnění svalů a přispívá k regeneraci meziobratlových plotének. Páteř je po masáži zrelaxovaná, obratle jsou ve správné poloze a klient prožívá pocit hluboké fyzické i psychické úlevy. Breussova masáž podporuje klidný spánek, detoxikaci a regeneraci organismu. Úspěšně se také používá jako pomocná metoda při různých onemocněních páteře. 

Breussova masáž výborně doplňuje Dornovu metodu a aplikuje se ihned po ní, ale může se použít také jako samostatná masáž.


Účinky Dornovy metody a Breussovy masáže: 

  • • k uvolnění napjatého zádového svalstva a odstranění bolesti hlavy, zad, plotének a kloubů 
  • • vhodná k vyrovnání celkové statiky organismu, uvolňuje psychické, fyzické a energetické bloky 
  • • vyrovnává záda, dbá na správné postavení páteře, prevence onemocnění páteře 
  • • pomáhá tělu při skolióze, zmírňuje svalovou dysbalanci 

Kdo se o Vás postará:

Kateřina Trčková

Kateřina Trčková

katka@kathe.cz
+420 777 195 201

Objednat